Ресторанот започна со работа во декември 2010 година и за неверојатно кратко време стана име кое претставува синоним за вкусна храна и пријатен амбиент.

Во пријатниот амбиент на Радио Кафе Канал 77 ќе ги почувствувате спокојот и мистичноста на еден поинакаков начин далеку од градската врева во поинаква и убава атмосфера.

Не е лесно да се опише атмосферата на овој ресторан, кој навистина вреди да се посети или барем да се почувствува интимноста на неговата убава тераса која нема да Ве остави рамнодушни.

Ресторанот се карактеризира со гурманско разбирање за здрава храна која вкучува првенствено високо-квалитетни состојки и здрава подготовка.

Покрај внатрешниот дел, ресторанот располага со голема покриена летна тераса, збогатена со многу зеленило, детско катче, приватен паркинг кој го задоволува капацитетот на сите гости.

"Разбудете ги Вашите сетила за вкус” е нашето мото.

Капацитетот на ресторанот е 100 столици или вкупно 140 лица во затворен простор и 210 столици на отворен простор. Вкупниот капацитет на летната сцена е за 2000 лица за големи манифестации.

Радио Кафе Канал 77 Ве води на едно поразлично пријатно патување.

Дојдете, посетете не! - www.radiocafe.com.mk

TOP